بازاریابی در رسانههای اجتماعی

البته برای زیبا تر کردن استوری های خود می توانید از اپلیکیشن هایی نظیر Drool و InShot هم استفاده کنید. نکته: البته در حال حاضر بهروزرسانی جدیدی به اینستاگرام اضافه شده که شما میتوانید لینک در استوری بگذارید و باعث برداشته شدن محدودیت لینک گذاری تا حد زیادی شده است و بسیاری از اینفلوئنسرها از این روش استفاده میکنند. بسیاری از افراد هستند که به واسطه دانش و تجربه ای که دارند صفحاتی را خریداری کرده و روی آن کار می کنند و پس از اینکه فالوور های آن را بالا بردند،آن را با قیمتهای بالاتر به کسانی که به دنبال خرید پیج اینستاگرام هستند میفروشند. جملات انگیزشی و درست کردن کلیپ های انگیزشی هم به مرور زممان میتواند در صورت کیفیت بالا داشتن، فالوورهای زیادی به سما شما جذب کند. برخلاف یک اینفلوئنسر که فقط و فقط آگاهی از برند را بالا میبرد، یک Affiliate یا شریک تجاری برای افزایش فروش برندی که با آن وارد همکاری میشود در ازای کمسیونی که دریافت میکند سرمایهگذاری میکند. زیبایی کار اینجاست که کپی کردن یک مدل درآمدی در اینستاگرام لزوماً کسب درآمد یک کسبوکار دیگر با همان سبک را تضمین نمیکند. درست مثل نویسندههای بلاگ، کاربرهای یوتیوب و هرکسی که مخاطب را محتوایی که تولید میکند بهطرف خود میکشد، کاربرهای اینستاگرام دو مقولهی خیلی مهم یعنی reach (میزان دسترسی به مخاطبان) و influence (میزان تأثیرگذاری محتوا روی مخاطب) را درک کردهاند که خیلی از کسبوکارها و کمپانیها با آنها در کشمکش هستند.

اما فقط اندازه و میزان دسترسی به حساب کاربری اینفلوئنسرها نیست که برندها احتیاج داشته باشند. اهداف شما از راهاندازی یک حساب کاربری در اینستاگرام چیست؟ چقدر دنبال کننده یا به اصطلاح فالوورها با شما در تعامل هستند (100K فالوور تقلبی زیاد به حساب نخواهد آمد). اگر تا به حال به فکر جواب این سؤال بودهاید که چقدر فالوور نیاز دارید تا این کار را انجام دهید، پس بهتر است بدانید جواب کوتاه این است: «نه به آن اندازه که فکر میکنید! در واقع پستی که 50.000 لایک دریافت کرده باشد، صرف نظر از این که این لایک ها از طرف فالوور فعال و واقعی اینستاگرام است و یا فالوور فیک اینستاگرام ، بهتر می تواند فالوورهای شما را برای لایک کردن ترغیب کند. چه نوع نیچ (niche) – یک اصطلاح بازاریابی مبنی بر ایجاد یک تفاوت بهخصوص که بهخوبی فرق محصول شما با دیگر محصولات در بازار احساس شود – از بازار را در نظر گرفتهاید و چطور میتوانید آن را بهراحتی به یک شاخه از محصولات گره بزنید (مد، غذا، زیبایی و تندرستی بر اساس هشتگ های اینستاگرامی از نیچ های محبوب بازار هستند).

کسب درآمد از اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام چه چالشهایی دارد؟ این دو مقوله باهم فرصتی را برای کاربرهای اینستاگرام ایجاد میکند تا جریانهای متعدد بالقوهای را برای کسب درآمد کشف کنند. با ما در این مقاله همراه باشید تا باهم به مرور روش های کسب درآمد از اینستاگرام بپردازیم. اگرچه که آنها در بازاری کاملاً متفاوت باهم فعالیت دارند مانند آدیداس و مک دونالد و اینفلوئنسرهای ایرانی و خارجی که هرکدام در حیطه و سبکی متفاوت در اینستاگرام فعالیت می کنند و هر کدام فالوورهای زیادی دارند. همه آنها تعداد قابل توجهی از دنبال کننده (فالوور) را در اینستاگرام دارند. شاید با خود فکر کنید به دلیل اینکه پیج با فالوور های واقعی و زیادی ندارید نخواهید توانست از طریق اینستاگرام کسب درآمد داشته باشید. و مدت زمان بسیار کمی برای رسیدن به اهداف خود نیاز خواهید داشت. من کمی در این مقاله به شما میگویم که فعالیت اصولی در اینستاگرام چگونه است اما برای برای بیشتر یاد گرفتن فعالیت اصولی در اینستاگرام و کسب درامد از اینستاگرام میتوانید محصول اینستاگرام آکادمی مومنی را تهیه کنید. یکی دیگر از ایده های فروش در اینستاگرام محصولات خانگی هستند، کره بادام زمینی، لواشک، انواع سرکه، انواع کلوچه و خلاصه هر چیزی که میتوانید در خانه و به بهترین کیفیت تهیه کنید، اگر کمی هم بازاریابی و فروش در اینستاگرام را بیاموزید به شما قول میدهم فروش خوبی را تجربه کنید.

اما اگر به درآمد خود از اینستاگرام وابسته و متکی نباشید و به اندازه احتیاج دریافت کنید و جریان سیال و شناوری را برای کسب درآمد خود ایجاد کنید آن وقت همیشه میتوانید آزادانه بین برندهایی که میخواهید با آنها وارد همکاری شوید انتخاب کنید. خیلی از برندها نمیتوانند با این مسئله رقابت کنند بنابراین با اینفلوئنسرها وارد همکاری میشوند و پستهای اسپانسر (sponsored posts) را ایجاد میکنند تا کاربران را با محصولات خود آشنا کنند. برای این کار حتما باید مهارت های رفتن به اکسپلور اینستاگرام را بدانید. برای افزایش لایک، نیاز به فالوور های واقعی دارید. آن هم وقتی که راه های ساده تری هم مانند خرید فالوور و یا خرید لایک وجود دارد؟ تعداد لایک زیاد پست اینستاگرام بهترین شیوه برای افزایش تعامل و گرفتن لایک های بیشتر برای هر پست است. خرید لایک اینستاگرام همانگونه که آورده شد باعث ارتقا پست اینستاگرام می شود. در حال حاضر ممکن است تنها راه درآمد برای یک کاربر اینستاگرام این باشد که مستقیم در پیجش کالا بفروشد یا با دیگر برندها وارد همکاری شود. Article has been created by GSA Content Generator Demoversion.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *